BIZNES  DLA  SZTUKI

Swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu: budowania marki osobistej, sprzedaży, wystąpień publicznych, promocji, social media, tworzenia strategii, przywództwa, sprzedaży i innych, zgodzili się przekazać w tym projekcie:

 • Montserrat Gras Graupera

  Łyżwiarka figurowa, trenerka, matka, żona, kobieta od zadań specjalnych i Katalonka od ponad 20 lat mieszkająca w Polsce

  Montserrat Gras Graupera

  Łyżwiarka figurowa, trenerka, matka, żona, kobieta od zadań specjalnych i Katalonka od ponad 20 lat mieszkająca w Polsce

  Od dziecka trenowała łyżwiarstwo figurowe. W wieku 11 lat zdobyła pierwsze mistrzostwo Hiszpanii w tej dyscyplinie. Była stałym gościem takich programów jak „Europa da się lubić”, „Dookoła Sportu”. Została trenerem gwiazd w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Prowadziła również program „Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej”. Jest prezesem Gras Clinical Services & Research, firmy która zajmuje się badaniami naukowymi związanymi z działalnością Centrum Ozimek. Wydaje też książki, w tym także bestsellerową “Nie dam się pasożytom”. Organizuje konferencje poświęcone tematowi boleriozy oraz innych chorób odkleszczowych. Prowadzi także sklep internetowy, w którym sprzedaje produkty związane z ochroną zdrowia.

 • Zofia Bugajna

  Ekspert Public Relations

  Zofia Bugajna

  Ekspert Public Relations

  Dyrektor ds. rozwoju biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej i członkini zarządu MSLGROUP.

  Jej doświadczenie obejmuje strategiczne doradztwo dla największych światowych marek, na liście jej klientów znaleźć można P&G, Unilever, NIVEA, Reckitt Benckiser, Pernod Ricard, Coca-Cola, LVMH, Discovery, HJ Heinz, Carlsberg, LG, Volvo, Carrefour, Amazon, Netflix, Ferrero, GSK.

  Niezwykle kreatywna i twórcza, prowadzone przez nią kampanie zdobyły ponad 20 nagród i wyróżnień w konkursach takich jak SABRE Awards, IPRA Awards, Golden Drums, European Excellent Award, Impactors czy Creative for Good World Economic Forum.

  Zofia jest członkiem zarządu MSLGROUP, od października 2015 roku odpowiedna za rozwój biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej kierowała polskim oddziałem jako dyrektor zarządzająca - wtedy też MSL został uznany za najlepszą firmę doradczą w tej części świata - prestiżowy Holmes Report nadał mu tytuł Eastern European Consultancies of the Year.

  Absolwentka nauk politycznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Szkoły Strategii Marki przy SAR. Od kilku lat jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie prowadzi Laboratorium Public Relations. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się także na szkoleniach i warsztatach branżowych. Jest jurorem Pravda Awards, konkursu organizowanego przez Ukraińskie Stowarzyszenie Public Relations.

  Miłośniczka sztuki, rocznie odwiedza kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń kulturalnych na świecie. Kocha modę, kolekcjonuje kapelusze.

 • Michał Broniatowski

  Redaktor Naczelny miesięcznika „FORBES”

  Michał Broniatowski

  Redaktor Naczelny miesięcznika „FORBES”

  Rozpoczął karierę w 1979 roku w TVP, gdzie pracował do czasu stanu wojennego. Następnie był związany z brytyjską agencją telewizyjną ITN, Associated Press, a od 1985 roku z agencją Reutera. Od 1992 pełnił funkcję dyrektora polskiego oddziału Reutersa, który był pierwszym takim przedsięwzięciem w Europie Wschodniej, a od 1997 dyrektora przedstawicielstwa Reutersa w Rosji i krajach byłego Związku Radzieckiego.

  Po powrocie do Polski w latach 2001-2002 Broniatowski budował strategię nowych mediów w Grupie ITI. Był członkiem Rady Dyrektorów ITI i członkiem Rady Nadzorczej Grupy Onet. Od 2003 do 2009 pełnił funkcję  wiceprezesa największej prywatnej rosyjskiej agencji informacyjnej Interfax, w której odpowiadał za międzynarodową działalność firmy. W latach 2009-12 kierował polskimi projektami internetowymi, a w 2013 współtworzył nowy całodobowy kanał informacyjny na Ukrainie - Espreso TV.

  Obecnie pełni funkcję członka Rady Nadzorczej TVN SA.

 • Anna Kozicka

  Manager ds. Szkoleń i Rozwoju w Nutricia Polska

  Anna Kozicka

  Manager ds. Szkoleń i Rozwoju w Nutricia Polska

  Od 18 lat związana jest z branżą farmaceutyczną, gdzie rozpoczęła karierę jako handlowiec, a następnie przez 10 lat zarządzała zespołami sprzedażowymi w firmie Sanofi. Od 2011 roku odpowiada za budowanie strategii szkoleń i rozwoju pracowników w firmie Nutricia Polska. Szczególnymi obszarami jej zainteresowań są przywództwo, motywacja oraz zarządzanie zmianą.

  W codziennej pracy pomaga managerom zrozumieć jak na swoich mocnych stronach budować autorytet i zaangażowanie oraz być zarówno inspirującym jak i skutecznym przywódcą dla swojego zespołu. Wierzy, że w każdym człowieku drzemie jakiś talent, który tylko czeka na odkrycie. Z ogromną przyjemnością towarzyszy więc managerom w procesach rozwijania kompetencji własnych oraz podwładnych.

  Jest autorem programu „Zdrowa Organizacja” i od 2014 roku wspiera Zarząd firmy w jego wdrażaniu. Celem programu jest stworzenie jeszcze lepszych warunków do rozwijania potencjału pracowników oraz zwiększenie efektywności organizacyjnej firmy.

  Jako trener specjalizuje się w dwóch obszarach: kompetencjach managerskich oraz komunikacji interpersonalnej. Jest licencjonowanym trenerem Insights Discovery.

  Marzy o mądrych, nowoczesnych szkołach w Polsce, dlatego też w wolnym czasie angażuje się w działania na rzecz fundacji „Budząca się szkoła”.

 • Małgorzata Lisowska

  Architekt marki

  Małgorzata Lisowska

  Architekt marki

  Pomysłodawczyni i autorka programu edukacyjnego bizneSztuka – budujemy pomosty.

  Zajmuje się doradztwem w zakresie budowania marek produktów i usług oraz marki osobistej. Prowadzi również szkolenia z zakresu budowania marki. Karierę zawodową rozpoczęła w programie managerskim prawdopodobnie najlepsi w Carlsberg Polska. W 2009 przygotowała markę Kasztelan Niepasteryzowne do ogólnopolskiej ekspansji i zarządzała nią doprowadzając do TOP 10 marek piwnych w 2010, w ciągu zaledwie kilku miesięcy od jej wprowadzenia. W 2011 z sukcesem przeprowadziła proces ponownego wprowadzenia marki Frugo. Później pracowała w agencji reklamowej jako strateg. W 2012 jako pierwsza w Polsce zdefiniowała kompetencje osoby zarządzającej marką. Na ich podstawie stworzyła autorski program studiów podyplomowych architekt marki, na którym wraz z 18. wykładowcami uczy jak budować silne marki. W 2014 została wybrana do Mentoring & Innovation Leadership Program for Polish Women Enterpreneurs przez organizację Vital Voices Poland. Tym samym dołączyła do grona wybitnych polskich managerek. Vital Voices założyły Hillary Clinton i Madeleine Albright.

  Od 2007 jest związana z organizacją Toastmasters International. Dwukrotnie została wyróżniona Leadership Excellence Award.

  Zajmuje się budowaniem marki artystów oraz ich promocją. Autorka bloga: lisowskamalgorzata.com

  Kocha tworzyć coś z niczego, sztukę i edukację.

 • Szymon P. Pepliński

  CTO w DDB&tribal

  Szymon P. Pepliński

  CTO w DDB&tribal

  Zajmuje się kreatywną technologią. Od blisko 18 lat związany z rynkami globalnymi. Pracował dla klientów z listy Fortune 500 takich jak Intel, McDonald’s czy Microsoft. Aktualnie CTO w DDB&tribal - jednej z największych agencji reklamowych w Polsce oraz w HotelOga, gdzie wprowadza technologię do hoteli w Afryce zmieniając oblicze branży hotelarskiej na Czarnym Kontynencie.

  Aktywnie pracuje w edukacji związanej ze specjalnością „Projektowanie Interakcji Człowiek – Technologia” pokazując projektantom nowy rodzaj tworzywa, jakim jest połączenie kodu z elektroniką.

 • Klaudia Bułgakow

  Paralotniowa Mistrzyni Świata

  Klaudia Bułgakow

  Paralotniowa Mistrzyni Świata

  Profesjonalna paralotniarka. Paralotniowa Mistrzyni Świata 2013. Zdobyła ten tytuł jako jedna z ośmiu kobiet na świecie. Wielokrotnie stawała na podium Pucharu Świata. Od 2011 nieprzerwanie Mistrzyni Polski. Obecnie druga w Międzynarowodym rankingu pilotów paralotniowych prowadzonego przez CIVL/FAI (Federation Avianautique Internationale).

  Poza karierą sportowa inicjatorka zawodów tylko dla kobiet – Womens Open. Współorganizator pierwszej imprezy z tego cyklu. W latach 2009-2011 prezydent Womens Paraglding Association. Obecnie członek miedzynarodowej grupy roboczej "CIVL Women Dynamic" stworzonej w 2016 roku przy FAI. Współorganizowała Polish Paragliding Open w 2010 roku. W 2016 roku poprowadziła jako dyrektor zawody lotniowe El Penion Classic Race w Mexyku.

  Pomysłodawczyni i inicjatorka czasopisma paralotniowego “Vario”.

  Snow Sport Instructor Salzburskiego Związku Instruktorów Snowboardowych i narciarskich. Od 2000 roku pracowała w szkołach narciarskich w Austrii i Szwajcarii na pozycjach instruktora i sprzedawcy.

  Jej wielką pasją są sporty outdoorove, psychologia, analiza sukcesu. Nie lubi stać w miejscu, musi ciągle się rozwijać.

 • Magdalena Korol

  Adwokat

  Magdalena Korol

  Adwokat

  Adwokat i Managing Partner w Kancelarii IP Legal Adwokaci i Radcowie Prawni.

  Specjalizuje się w dziedzinie Fashion Law (Prawo Mody), w ramach której kompleksowo doradza przedsiębiorcom działającym w branży odzieżowej, m. in. producentom, pośrednikom, sprzedawcom hurtowym i detalicznym, jak również podmiotom kreatywnym, w tym: projektantom, stylistom, organizatorom pokazów mody, agencjom reklamowym i modelingowym, fotografom oraz grafikom. Autorka serwisu „Prawo w modzie”.

  Reprezentuje Klientów w sporach przed sądami powszechnymi i polubownymi w sprawach: gospodarczych, cywilnych oraz rodzinnych. Ponad 10–letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących polskich i zagranicznych kancelariach prawnych (m.in. Weil, Gotshal & Manges). Posiada praktykę w zakresie negocjacji i kierowania zespołami ludzkimi.

  Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczka Szkoły Praw Własności Intelektualnej przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza w Krakowie. Od 2011 roku jest adwokatem, członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

 • Tomasz Gwiazda

  Dyrektor finansowy i członek zarządu HBO Polska

  Tomasz Gwiazda

  Dyrektor finansowy i członek zarządu HBO Polska

  Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu, finansach oraz mediach. Wcześniej wiceprezes zarządu Marquard Media, wydawcy magazynów takich jak Esquire, Harper's Bazaar czy Playboy. Swoje doświadczenie zdobywał również jako konsultant w Deloitte i manager w PwC, doradzając szerokiemu spektrum klientów, począwszy od producentów wkładów owocowych do jogurtów w Polsce, na konstruktorach elektrowni atomowych w Indiach kończąc.

  W 2001 roku ukończył Szkołę Główną Handlową, a w 2005 został członkiem Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). W 2013 roku ukończył szkolenia dla wydawców z zarządzania marką (MBMC) w Londynie, a w kolejnych dwóch latach był tam jednym z wykładowców. Zapalony kajakarz i pasjonat strzelectwa sportowego.

 • Małgorzata Gałązka-Sobotka

  Ekspert w obszarze zarządzania strategicznego

  Małgorzata Gałązka-Sobotka

  Ekspert w obszarze zarządzania strategicznego

  Doktor ekonomii, wykładowca akademicki i trener, ekspert w obszarze zarządzania strategicznego, przywództwa i zdrowia publicznego. Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego oraz Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego – akademickiego think tanku zajmującego się badaniami i analizami w ochronie zdrowia, Dyrektor programu MBA w ochronie zdrowia, Wice Przewodnicząca Rady NFZ, Przewodnicząca zespołu problemowego ds. kontraktowania świadczeń w Radzie NFZ, Doradca Prezydenta Pracodawców RP w obszarze ochrony zdrowia, Wice Prezes Klastra Nowoczesna Medycyna. Autorka licznych artykułów i publikacji eksperckich.

  Posiada szerokie doświadczenie projektowe, kierowała projektami badawczymi finansowanymi ze środków MNiSW oraz rozwojowymi finansowanymi z UE.

  Integratorka ludzi i idei.